Toto sú najobľúbenejšie motívy krytov na mobil
Väčšina mobilov v dnešnej dobe obsahuje sklenené alebo kovové prvky, ktoré sú citlivé na otrasy a pády. Zachovať ich bez poškodenia a v bezpečí je náročné, najmä ak nechcete krytom zakryť krásny dizajn telefónu. Našťastie, výrobcovia krytov myslia aj na súčasné trendy a tak vďaka tomuto funkčnému bezpečnostnému prvku môžete nazbierať niekoľko bodov za dizajn navyše.
Ultra tenký a nenápadný alebo robustný a vhodný aj pre milovníkov horskej turistiky? Kryt na telefón spĺňa funkciu:
- ochrany pred rozbitím a poškriabaním,
- štýlového doplnku,
- sú aj známkou prestíže, najmä ak majú viditeľné logo známeho módneho domu.
V poslednej dobe populárnym jabĺčkovým výrobkom konkurujú nemenej kvalitné značky z východu s priaznivejšími cenami. A tak nečudo, že sú čoraz vyhľadávanejšie kryty na Xiaomi telefóny, prípadne Huawei, ktorých majitelia si chcú svoje smartfóny patrične skrášliť. Ak si chcete vybrať ten ideálny motív, mali by ste najprv poznať možnosti materiálov a dizajnov.
Populárne dizajny
- Uzatvárateľné kožené kryty v neutrálnych farbách – sú nadčasovou klasikou, ponúkajú trochu úložného priestoru a kvalitne chránia telefón.
- Vtipné kryty na mobily – zažívajú v súčasnosti veľký boom, dominujú na nich vtipné nápisy, krátke komixy alebo vtipné obrázky.
- Romantický štýl s nádychom boho – kvetiny, pastelové farby a vzory – to všetko spestrí mobil príjemným spôsobom.
- Kryty s retiazkami a korálkami – majú na sebe retiazku alebo šnúrku s korálkami, vďaka ktorým sa jednoduchšie držia. Pôsobia retro a veselo.
- Kryty s názvami obľúbených seriálov – streamovacie stanice nám neponúkajú iba spôsob na zabíjanie času, ale aj merch obľúbených seriálov. Kultový nápis FRIENDS strieda modernejší motív Stranger Things. Každý si však príde na svoje!
Typy krytov na mobilné telefóny
- Ultra tenké kryty – sú kombináciou štýlového doplnku a ochrany telefónu. Nepridávajú mu na hrúbke, ale dokážu ho aspoň mierne ochrániť pri páde.
- Peňaženkové kryty – poskytujú priestor na uloženie kreditných, debetných či zľavových kariet a zároveň chránia telefón pred poškriabaním a rozbitím pri pádoch. Môžete si vybrať medzi uzatvárateľnými a neuzatvárateľnými verziami.
- Hybridné kryty – ide o bežné kryty, ktoré sú voľbou väčšiny ľudí. Majú nespočetne veľa dizajnov a prevedení. Väčšinou sú vyrobené zo silikónu alebo plastu a niekedy poskytujú priestor na to, aby ste si ich ozdobili sami. Sú hrubé približne dva milimetre a zvyčajne nekryjú prednú časť mobilu, teda displej.
- Armor kryty – sú hrubé, veľmi pevné a poskytujú maximálnu ochranu pri páde. Často sú však neestetické, plné gumených alebo kovových prvkov a ak ich niekde v spoločnosti vytiahnete, všimne si to takmer každý, ale zrejme nebudete módnou ikonou večera. Hodia sa športovcom, milovníkom turistiky alebo ľuďom, ktorí často menia mobilné telefóny kvôli ich rozbitiu. Niekedy majú aj funkciu vodotesnosti.
- Priesvitné kryty – sú podobné ako hybridné, alebo aj pancierové kryty, a ich výhodou je, že odhaľujú dizajn samotného telefónu.
- Batériové kryty – sú trochu priveľké na každodenné použitie, ale vďaka zabudovanej batérii sa hodia na kempovanie, noc strávenú mimo domova alebo dlhý výlet. Už vás neprekvapí vybitá batéria v tom najnevhodnejšom okamihu.
- Magnetické kryty – sú vytvorené tak, aby sa dali použiť s magnetickými doplnkami a sú veľmi úzko profilované iba pre určitý typ klientov. Ak vám nič nehovoria, je veľmi pravdepodobné, že takýto kryt nepotrebujete.
- Skins kryty – v preklade “pokožka”, je veľmi tenký kryt na telefón, ktorý sa väčšinou iba nalepí na jeho zadnú stranu. Neposkytuje veľkú ochranu, ale môže obnoviť vzhľad telefónu, ak je veľmi poškriabaný, alebo naopak, môže fungovať ako prevencia poškriabania obalu telefónu.
- Vodeodolné kryty – ocenia ich milovníci vodných športov a dovoleniek pri mori. Niežeby ste si mali vyslovene hodiť mobilný telefón do bazéna, ale voda mu vďaka takémuto krytu neuškodí. Do mesta si ho asi nevezmete, ale je ideálnym spoločníkom na dovolenke.
obrázky: freepik.com